بررسی ها, مقالات

مزایای احداث گلخانه

معرفی مزایای استفاده از گلخانه و خرید تجهیزات لازم برای گلخانه

بررسی تفاوت گلخانه با کشاورزی سنتی

کشت محصولات مختلف در گلخانه دارای سابقه 150 ساله است. پیش از رواج استفاده از گلخانه، انواع محصولات غیر خوراکی و محصولات غذایی به روش کشاورزی سنتی تامین می شدند. ساخت انواع تجهیزات کشاورزی سبب تغییر شکل کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن گردید. با این وجود همچنان میان Greenhouse و کشاورزی مدرن، تفاوت هایی وجود دارد.

برای رشد گیاه، یک‌سری موارد باید تحت کنترل قرار بگیرند. از جمله این موارد می توان به آبیاری، دمای مناسب، شرایط لازم برای کاشت و برداشت محصول، محافظت از محصولات در برابر حیوانات و انواع آفات و… اشاره کرد. کشاورزی سنتی برای کنترل شرایط مورد نیاز رشد گیاه، با چالش هایی روبرو است. عدم توانایی کنترل این شرایط سبب از بین رفتن محصول یا افت میزان آن می شود. یکی از چالش هایی که کشاورزی سنتی قادر به کنترل آن نیست، هجوم ملخ ها به مزارع ذرت است. یخ زدگی درختان گیلاس نیز دیگر چالش این مدل از کشاورزی می باشد.

استفاده از هواکش و سیستم مناسب تهویه، استفاده از سیستم گرمایشی پشتیبانی شده توسط هیتر، بهره بردن از سیستم های آبیاری پیشرفته در گلخانه ها سبب شده اند که این فضاها درگیر چالش های ذکر شده نباشند. وجود ساختمان Greenhouse نیز سبب حفاظت از محصولات در برابر حیوانات و آفات شده است.

مزایای ذکر شده سبب برتری گلخانه نسبت به کشاورزی سنتی شده اند. در ادامه به ذکر سایر مزایای احداث Greenhouse می پردازیم.

بررسی تفاوت گلخانه با کشاورزی سنتی

فواید و مزایای احداث گلخانه

رشد جمعیت و افزایش نیاز به مواد خوراکی و کشاورزی، سبب شده که کشاورزی سنتی قادر به رفع این نیاز نباشد. احداث Greenhouse ، ایده هوشمندانه ای برای رفع این نیاز بوده که مزایای بسیاری دارد. از جمله این مزایا عبارتند:

  • صرفه جویی در مصرف آب و استفاده بهینه از آفت کش ها و انواع کود
  • افزایش میزان اشتغال زایی
  • انتخاب مناسب جهت کاشت گیاهان زینتی و گیاهان خاص
  • چندین برابر بودن میزان تولید Greenhouse در مقایسه با کشاورزی سنتی
  • امکان استفاده از روش های مختلف کشت، همچون کشت هیدروپونیک، کشت ایروپونیک، کشت عمودی و دیگر کشت های مدرن در گلخانه ها
  • امکان شبیه سازی شرایط محیطی رشد گیاه در گلخانه و کشت انواع محصولات خوراکی و غیر خوراکی در خارج از فصل رایج رشد آن محصولات

تولید تجهیزات و وسایل سرمایشی و گرمایشی مناسب گلخانه

 

سخن پایانی

گروه تولیدی ما با کیفیت ترین محصولات را در زمینه سیستم های گرمایشی، هواکش، تهویه و هود و… با کمک کارشناسان مجرب، تولید و به بازار عرضه می کند. بخش پشتیبانی گروه تولیدی ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره خرید محصولات به شما عزیزان می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *