معرفی, مقالات

اهمیت استفاده از هواکش گلخانه

آشنایی با هواکش گلخانه و کاربرد های آن

هواکش گلخانه چه کاربردی دارد؟

هواکش گلخانه یکی از تجهیزات ضروری در گلخانه ها می باشد. گیاهان برای اینکه به بهترین شکل ممکن رشد کنند؛ لازم است در شرایط محیطی مناسبی قرار گرفته باشند. در مناطق گرمسیر برای حفاظت از گیاهان، استفاده از سیستم تهویه هوای گلخانه امری ضروری است. اگر گلخانه ای دارید یا به فکر احداث آن هستید؛ از اهمیت استفاده از هواکش برای آن غافل نشوید و اقدام به تهیه این تجهیز ضروری نمایید.

تصفیه هوا و تنظیم رطوبت و دما در گلخانه، کاربرد اصلی این سیستم محسوب می شود. هواکش کمک می کند تا گازهای دی اکسید کربن در محیط به طور یکسان و اصولی توزیع شده و شرایط جهت انجام فرآیند فتوسنتز گیاه، فراهم شود.

استفاده از سیستم تهویه هوا صرفا محدود به مناطق گرم و خشک نیست. گرچه هواکش گلخانه در این آب و هوا کارایی بیشتری دارد؛ اما مناطق آب و هوایی دیگر نیز بی نیاز از این سیستم نیستند.

در صورت افزایش دمای محیط گلخانه به میزان بیش از 35 درجه، به گیاهان موجود در فضا آسیب وارد می شود. برخی از گیاهان برای رشد مناسب، نیاز به رطوبت کافی دارند. به عنوان مثال، بدون وجود رطوبت کافی، شاهد جوانه زدن قارچ ها در گلخانه نخواهید بود. با توجه به موارد ذکر شده؛ حتما به اهمیت استفاده از سیستم تهویه هوای مناسب در گلخانه پی برده‌اید.

آشنایی با هواکش گلخانه و کاربرد های آن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *